22 czerwca 2012

Kino Kobiet-zgarnij wejściówkę!!!


Po raz kolejny Kino Helios zaprasza nas wszystkie Panie na film z cyklu -Kino Kobiet.
Spotykamy się w czwartek 28 czerwca o godz. 18.30.
To będzie zwariowany wieczór w gronie samych Pań!Wieczór rozpocznie się od prezentów. Dla pierwszych Pań, które pojawią się na seansie w prezencie- energetyzujący drink Blow.
Czeka na nas tradycyjnie moc atrakcji-między innymi pokaz biżuterii z Galerii Kuffer.Hitem wieczoru będzie pokaz tańca "Sexi dance", czyli nauka tzw. „kocich ruchów” :) połączenie ruchów z tańców latynoskich takich jak rumba, cha cha, bachata, salsa i samba z elementami jazzu, tańca brzucha i innych. Nie zabraknie również, wspólnej zabawy. Specjalnie dla Pań przewidujemy zabawę z humorem i tradycyjnie z nagrodami.

Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania:

2 dwuosobowe weekendowe pobyty w Szczyrku wraz z kolacją do Pensjonatu Silveretta w Szczyrku
3 vouchery do Centrum Piękna i Relaksu Ach z Sosnowca
3 zestawy biżuterii artystycznej od Galerii Kuffer z Sosnowca
5 karnetów na zajęcia fitness do studia ruchu Leiss Fitness z Sosnowca
3 vouchery do Akademii Fryzjerskiej Berendowicz&Kublin z Sosnowca
3 zestawy kosmetyków Oriflame
3 karnety do Szkoły Tańca Nova z Katowic
3 zaproszenia do restauracji Cogut&Wino z Sosnowca
5 voucherów o wartości 99 zł/każdy na fotoodmładzanie lub fotodepilację do salonu Nomas Vello z Sosnowca
3 dwuosobowe karnety na Kino Konesera na trzy kolejne seanse ("Lęk wysokości", "Wichrowe wzgórza", "Nietykalni").Po wszystkich atrakcjach zapraszamy na świetną komedię:

"JAK URODZIĆ I NIE ZWARIOWAĆ"

Jest to komedia poczęta z inspiracji bestsellerowym poradnikiem dla rodziców "W oczekiwaniu na dziecko". Poznaj pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, splatające się ze sobą historie pięciu par, które stają przed wyzwaniami zbliżającego się rodzicielstwa. Guru fitnessu Jules i gwiazdor tanecznego show Evan odkryją, że ich celebryckie życie na wysokich obrotach to nic w porównaniu z przygotowaniami do porodu. Wendy właśnie znajduje się w epicentrum burzy hormonów, a gromy, z imponującą precyzją, trafiają w jej męża Gary'ego. Para szuka zrozumienia wśród towarzyszy niedoli w ciążowej grupie wsparcia. Podobnie radzi sobie Alex, który uczęszcza na spotkania "bracholi" – świeżo upieczonych ojców, którzy mówią, "jak to naprawdę jest". Rosie i Marco mają z kolei problem z zupełnie innej beczki: co zrobić, kiedy dziecko pojawia się jeszcze przed pierwszą randką rodziców? Wszyscy oni będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak urodzić i nie zwariować...

Bilety już w sprzedaży!

Bilet normalny: 20 zł.
Bilet grupowy: 17 zł (od 15 osób)

Seans Kina Kobiet jest pokazem specjalnym, w związku z tym, na seans nie obowiązują zaproszenia, kupony specjalne oraz vouchery.

Blog-Kobieta i Uroda ma dla was 4 pojedyncze wejściówki na ten seans wystarczy napisać pod tym postem w komentarzu -Jaki makijaż jest najlepszy na lato?Malujecie się czy nie w upalne dni?
27.06 ogłoszenie wyników

Polecam
Lejdi Aga

19 czerwca 2012

Egzamin Zawodowy-Technik Usług Kosmetycznych-jak zdać?


Rozpoczęły się egzaminy wiele z nas do nich podchodzi po raz pierwszy lub kolejny ;)
oto kilka porad i wskazówek jak zdać owy egzamin.
(informacje znalezione w internecie na kilku portalach i zebrane do tzw.kupy).
Jest to egzamin pisemny-tak egzamin praktyczny jest również pisemny!
Po pierwsze Przeczytaj dokładnie od początku do końca zadanie egzaminacyjne –
treść zadania wraz z załącznikiem, aby się dowiedzieć co masz robić,
co masz do dyspozycji.
Po drugie Sformułuj i zapisz na pierwszej stronie Swojej pracy TYTUŁ, który będzie mówił na czym polega Twoje zadanie np.”Opracowanie projektu realizacji prac przy zabiegu pielęgnacyjnym dla cery suchej z teleangiektazjami”. lub „Wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego dla cery suchej naczyniowej”.
Po trzecie Przeanalizuj dokładnie treść zadania i załączniki. Pamiętaj- masz
opracować „projekt realizacji prac”, a więc musisz dowiedzieć się o jakie
prace chodzi, jaki ma być efekt końcowy tych prac i co masz do dyspozycji.
Po czwarte Zapisz w pracy egzaminacyjnej ZAŁOŻENIA DO PROJEKTU – są to wszystkie istotne informacje, które musisz wziąć pod uwagę opracowując projekt realizacji prac. To innymi słowy przepisanie w punktach treści zadania i polecenia. W założeniach do projektu powinno się też podać cel zabiegu.
Po piąte Wyodrębnij i zatytułuj rozdziały. W treści zadania jest zapis : „projekt powinien zawierać”. Kolejne punkty tego wykazu powinny stać się tytułami rozdziałów Twojego projektu.
Po szóste Wypełnij rozdziały treścią, Poniższa kolejność dotyczy zadania z 2007 roku. Nie należy jej bezmyślnie naśladować, jeżeli z polecenia będzie wynikała inna kolejność lub pojawią się inne tytuły to należy postępować zgodnie z poleceniem.

Rozdział I DIAGNOZA KOSMETYCZNA.

Powinna składać się z trzech elementów:
a. Badanie podmiotowe informacje, które uzyskujemy od klientki lub poznajemy z treści zadania to informacje, o cechach, których nie można zobaczyć. - charakter pracy - tryb życia - sposób odżywiania się - czas trwania problemów z cera - odczucia subiektywne ( tej cechy możemy się też domyślić na podstawie znajomości charakterystyki cer np. cera sucha piecze, ściąga mrowi itp.
b. Badanie przedmiotowe obserwacja informacje dotyczące cech, które można zobaczyć lub przyporządkować określonej cerze. Informacje są albo zawarte w zadaniu albo z niego wynikają. !!!!W tej części projektu trzeba się wykazać dużą umiejętnością przypisywania cech określonemu rodzajowi skóry lub na podstawie cech określić rodzaj cery. Tutaj zdające tracą punkty. Podajemy takie cechy jak: - barwa skóry, koloryt - rzeźba skóry

- grubość skóry - elastyczność - nawilżenie - zawartość tłuszczu w/w cechy najczęściej dotyczą podstawowego rodzaju cery tj. suchej, tłustej, mieszanej lub ewentualnie normalnej - inne informacje dotyczące stanu skóry świadczące o problemach z cerą - zmiany skórne - wykwity - znamiona barwnikowe - znamiona skórne i naskórkowe - zaburzenia unaczynienia
c. Sformułowanie diagnozy Podanie diagnozy, którą albo odnajdujemy w treści zadania albo formułujemy na podstawie cech podanych w zadaniu. W przypadku cery twarzy należy podać podstawowy rodzaj cery i towarzyszący np. cera sucha, naczyniowa, odwodniona, przy cerze trądzikowej nie ma potrzeby podawania cery podstawowej bowiem cera ta towarzyszy zawsze cerze tłustej natomiast należy określi rodzaj trądziku ze względu na przebieg choroby jeżeli dotyczy nastolatków to mówimy o trądziku pospolitym młodzieńczym a jeżeli utrzymuje się powyżej 20 roku życia to jest to trądzik pospolity przerosły.

Rozdział II WYKAZ PRZECIWWSKAZAŃ.

Należy wymienić przeciwwskazania jakie wykluczono planując zabieg kosmetyczny, można również podać przeciwwskazania jakie rozważano planując zastosowanie urządzeń fizykalnych w zabiegu.

Rozdział III OPIS ZABIEGU – Metodyka zabiegu [krok po kroku].

Opis wykonania poszczególnych czynności zabiegu z zachowaniem:
1. wymaganej kolejności,
a. Przygotowanie kosmetyczki.
b. Przygotowanie stanowiska — przygotowanie i sprawdzenie sprawności sprzętu — przygotowanie stanowiska (dezynfekcja nałożenie pokrowca itp...) — ustawienie preparatów.
c. Przygotowanie klientki — zdjęcie przez klientkę odzieży oraz biżuterii — zabezpieczenie bielizny klientki — zabezpieczenie włosów klientki — wygodne usadzenie klientki na fotelu i okrycie jej — przeprowadzenie wywiadu z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Podać jakie pytania umożliwiłyby Tobie uzyskać informacje. W tej części zadania powinno paść stwierdzenie, że po wykluczeniu przeciwwskazań można wykonać planowany zabieg.
d. Demakijaż.
e. Obserwacja przez lampę lupę Powinno się powołać na wyniki obserwacji zawarte w rozdziale diagnoza oraz wskazać cel zabiegu
f. Rozpoczęcie zabiegu — działania prowadzące do zwiększenie przenikania składników czynnych przez skórę [prowokowanie stanu przekrwienia przy wykorzystaniu promieni IR, usunięcie warstwy rogowej naskórka – peeling mechaniczny, enzymatyczny lub kawitacyjny]
g. Część główna zależna jest od zawartego w zadaniu przypadku !!!!W tej części projektu trzeba się wykazać umiejętnością planowania zabiegu dla określonego rodzaju cery- Tutaj zdające tracą punkty.
W zabiegu pielęgnacyjnym można zaplanować:

* masaż – zmiana potencjału elektrycznego skóry, ucisk mechaniczny,

*ciepłe kompresy, lub wapozon,

*jonoforeza, sonoforeza

*maski kosmetyczne.(uwzględnić również pielęgnację oczu)

w zabiegu oczyszczającym można zaplanować:

*masaż,

*maska rozpulchniająca – wapozon lub elektryczna maska termiczna,

*oczyszczanie mechaniczne,

*dezynfekcja – darsonwal,

*galwanizacja lub jonoforeza,

*maska normalizująca, lub ściągająca, lub wyciszająca

h. Wykończenie zabiegu — tonizowanie skóry, nałożenie kremu pod oczy i na twarz
i. Ocena efektu zabiegu
j. Podanie zaleceń do pielęgnacji domowej. Tu należy podać tylko , że na tym etapie zabiegu podaje się klientce takie zalecenia natomiast należy je szczegółowo podać w rozdziale V Zalecenia do pielęgnacji domowej.
k. Sprzątnięcie stanowiska oraz dezynfekcja i sterylizacja narzędzi.

2. techniki nakładania i działania użytych preparatów .

W powyższym opisie należy uwzględnić technikę nakładania poszczególnych preparatów oraz podać ich działanie na skórę. Np. Stosowanie: Na bawełniany płatek kosmetyczny nalać niewielką ilość Toniku i delikatnie przetrzeć skórę. Działanie- tonizuje skórę przywracając jej naturalne pH- oczyszcza i odświeża cerę- koi i łagodzi podrażnienia- wzmaga oddychanie wewnątrzkomórkowe- wzmacnia bariery obronne skóry- optymalnie nawilża lub Stosowanie: Mleczko nałożyć punktowo na twarz, lekko wmasować okrężnymi ruchami i delikatnie zetrzeć bawełnianymi płatkami kosmetycznymi Działanie- delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę, przygotowując ją do zabiegu kosmetycznego,- zmiękcza i regeneruje naskórek,- utrzymuje optymalny poziom nawilżenia skóry,- neutralizuje wolne rodniki i przeciwdziała starzeniu się skóry.
Trzeba się wykazać umiejętnością opisania wykonywanych czynności oraz znajomością preparatów. Tutaj zdające tracą punkty.

3. zachowaniem zasad bhp i higieny pracy.

Należy uwzględniać czas działania masek, czy czas zabiegu fizykalnego, zabezpieczenia stosowane przy używaniu sprzętu fizykalnego np. zabezpieczenie oczu przed naświetlaniem lampą Sollux, odległość lampy od twarzy, kąt ustawienia, np. opis przy galwanizacji — przygotować:„wyzerowany” aparat , elektrody (grzybek + wałeczek ), podkłady z waty zwilżone letnią wodą wodociągową, ustawiony przełącznik polaryzacji.
Przed przystąpieniem do zabiegu należy sprawdzić watką wrażliwość klientki na bodźce (małe ubytki na skórze pokrywamy płatkiem folii plastikowej posmarowanej wazeliną) W czasie zabiegu klientka powinna być poinformowana o nieszkodliwości prądu stałego, celu i przebiegu zabiegu objawach towarzyszących zabiegowi (klientka może odczuwać łaskotanie, lekkie szczypanie, metaliczny smak w ustach), o konieczności natychmiastowego powiadomienia kosmetyczki o złym samopoczuciu.
Elektrodę bierną (wałeczek) zabezpieczmy podkładem i umieszczamy w dłoni klientki – zaciśniętej na wałeczku
Elektrodę czynną (grzybek) zabezpieczona podkładem przytrzymujemy na żuchwie klientki
Włączamy aparat i zwiększamy dawkę do momentu, aż klientka poczuje przepływ prądu jako łaskoczący nie więcej jak 2,5 mA. Należy zdawać sobie sprawę, że prąd galwaniczny działa w obwodzie zamkniętym i przerwanie obwodu poprzez oderwanie grzybka od skóry powoduje bolesne skurcze mięśni. Ponadto grzybek nie powinien zbyt długo pozostawać w jednym miejscu.
Zabieg trwa maksymalnie 15 minut, na zakończenie zabiegu zmniejszamy dawkę do „zera”, wyłączamy urządzenie
A także podać jak przygotowywane są roztwory do dezynfekcji jak i w jakich warunkach przebiega sterylizacja, kiedy zakładane są rękawice jednorazowe, maski przeciwpyłowe itp.
Kiedy kosmetyczka myje ręce.!!!! Trzeba się wykazać umiejętnością podania na poszczególnych etapach zabiegu jak przestrzegane są zasady bhp i higiena pracy Tutaj zdające tracą punkty.

Rozdział IV WYKAZ APARATURY, SPRZĘTU I PRZYBORÓW ORAZ WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATÓW KOSMETYCZNYCH DO ZAPLANOWANEGO ZABIEGU

W tej części pracy należy z podanego załącznika wybrać potrzebne sprzęty, przybory środki i preparaty. Można dodać propozycje własne aparatów, sprzętu, preparatów ,itd. spoza listy pod warunkiem, że będą właściwe dla zabiegu. Nie przepisywać załącznika!!! Preparatom należy nadać cechy indywidualne. Podać ich nazwę własną składniki czynne ewentualnie nazwę firmy np. Satynowy tonik w żelu z kompleksem odmładzającym "Botoskin Efekt" Firmy Bielenda. Składniki aktywne melon, fitohormony, skrzyp, kofeina, proteiny jedwabiu. !!!! trzeba się wykazać znajomością preparatów i ich składu Tutaj zdające tracą punkty.

Rozdział V ZALECENIA DO PIELĘGNACJI DOMOWEJ.

W tej części zadania należy::
− Zaproponować Klientce Kosmetyki detaliczne określonej firmy i linii tj.tonik, mleczko, krem, peeling, itd.
− Podać nazwy własne preparatów i ich składniki czynne
− Podać sposób stosowania tych kosmetyków
− Zaproponować dietę , która wpłynie na poprawę stanu skóry
− Zasugerować tryb życia wpływający na poprawę stanu skóry np. sen, sport, spacery
− Zasugerować ograniczenie używek kawy, papierosów
− Zasugerować zmianę nawyków np. ograniczenie korzystania z solarium !!!! zalecenia nie powinny ograniczać się do podania kosmetyków. Tutaj zdające tracą punkty.

Po siódme Pisz czytelnie – daj szansę egzaminatorowi na ocenę Twojej pracy!

Stosuj nazewnictwo zawodowe, wystrzegaj się zdrobnień (typu buźka, kremik itp.)

Możesz zdobyć dodatkowe punkty za ocenę ogólną projektu wtedy gdy:

• projekt ma przejrzystą i czytelną strukturę
• widoczne jest logiczne uporządkowanie pracy
• język pracy jest poprawny terminologicznie i merytorycznie

I jako przykład test praktyczny ze stycznia 2012

TEMAT: Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego stóp u osoby ze zdiagnozowaną cukrzycą.

Założenia:

miejsce wykonania zabiegu – gabinet kosmetyczny
cel wizyty- zabieg pielęgnacyjny stóp
wiek – 56lat
płeć – kobieta
jednostka chorobowa – cukrzyca
profilaktyka – dbałość o stopy, aby zapobiec objawom zespołu stopy cukrzycowej
cechy skóry stóp – lekko łuszcząca się, równomiernie ciepła, różowa, o jednolitym zabarwieniu, a na piętach występuje nadmiernie zrogowaciały naskórek.
cechy płytki paznokciowej – długie paznokcie o prawidłowej barwie, nielakierowane

Diagnoza stanu skóry stóp klientki:
Dokonuję diagnozy stanu skóry stóp przy użyciu lupy i lampy bezcieniowej.
Stopa u osoby z cukrzycą, skóra na stopach klientki jest lekko łuszcząca się, równomiernie ciepła, różowa, o jednolitym zabarwieniu, a na piętach występuje zrogowaciały naskórek.
Profilaktyka zespołu stopy cukrzycowej: kontrola poziomu cukru, zażywanie insuliny według zaleceń lekarza, kontrola ciśnienia tętniczego, zdrowy styl życia, spożywanie pokarmów zawierające antyoksydanty oraz bogate w witaminy A, C, E; aktywność fizyczna, zrzucenie zbędnych kilogramów, unikanie alkoholu i papierosów, noszenie wygodnego obuwia, zapobiegać otarciom...........................
Uwaga to jest tylko przykładowe rozwiązanie testu(znalezione w internecie).

I jeszcze krótkie info co kosmetyczka powinna umieć:
Zakres wiadomości i umiejętności w zawodzie technik usług kosmetycznych. Absolwent powinien umieć:

rozpoznawać rodzaj skóry i włosów oraz ich stany chorobowe;
rozróżniać rodzaje zabiegów kosmetycznych w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej;
rozróżniać procesy technologiczne zabiegów kosmetycznych;
rozróżniać składniki biologicznie czynne kosmetyków w powiązaniu z ich działaniem na skórę;
rozpoznawać narzędzia, przybory, aparaty stanowiące wyposażenie gabinetu kosmetycznego;
rozróżniać metody sterylizacji narzędzi i środki do dezynfekcji;
stosować nazwy, pojęcia, określenia z zakresu kosmetyki;
dobierać zabiegi kosmetyczne do rodzaju i stanu skóry;
dobierać narzędzia i aparaty do rodzaju wykonywanych zabiegów kosmetycznych;
wskazywać preparaty kosmetyczne do rodzajów zabiegów kosmetycznych oraz stanu skóry;
wskazywać metody i techniki wykonywania zabiegów kosmetycznych;
szacować koszty zużycia materiałów, wykonania zabiegów kosmetycznych i usług kosmetycznych;
stosować przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska obowiązujące w gabinecie usług kosmetycznych;
wskazywać zagrożenia występujące podczas wykonywania usług kosmetycznych;
wskazywać metody ochrony przed zakażeniem;
wskazywać sposoby udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu podczas wykonywania usług kosmetycznych.


o i tyle
testów można szukać w internecie lub zakupić książkę:


powodzenia

pozdrawiam
Lejdi Aga
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...