5 lipca 2012

Bieganie i odchudzaniePora się wziąć za siebie , jak to się mówi lepiej późno niż wcale!!
I tak oto w tym miejscu jak stoję startuję z wagi 67 kg, dla jednych dużo dla drugich mało. Pragnę jednakże przypomnieć , że jeszcze zaledwie rok temu było 85 kg!!!Tak, tak dokładnie tak było. Więc miejsce w którym jestem teraz jest już dla mnie sukcesem , ale ja chcę więcej, tj. mniej ;)
I tak oto zaczęłam biegać, a ostatnio czytam książkę, która jet bardzo pomocna.

Co do biegania, to początki są bardzo ciężkie dla kogoś, kto w ogóle nie ćwiczy i nie jest w jakikolwiek sposób aktywny. Ja na początku w ogóle nie mogłam biegać, musiałam szybko chodzić i to w zupełności wystarcza. Rozpoczynając bieganie musimy jednak zadać sobie pytanie po co ja chcę to robić?A po to żeby schudnąć!I to jest także bardzo ważne gdyż dla osoby która chce schudnąć jest zupełnie inny trening niż dla kogoś kto chce sobie pobiegać dla przyjemności ot tak.

Biegamy na czczo!!Lub wypijamy kawę,aby bardziej pobudzić organizm do spalania tłuszczu , można także lżejszą wersję i wypić wodę z cytryną.Pamiętajmy także , że dopiero po 20 minutach nieustannego wysiłku nasz organizm zaczyna spalać tłuszcz!
Kolejny czynnik bardzo ważny to pilnowanie naszego tętna , to także ma znaczenie.W bieganiu które ma służyć zrzuceniu wagi nie chodzi o to, aby biec jak najszybciej i zaraz potem paść. W moim przypadku nie mogę przekroczyć tętna 150,tak mam wyliczone i już. Dlatego takie urządzenie jak pulsometr jest niezbędne, może nam tylko pomóc.

Ważna informacja: można biegać dla odchudzania na dwa sposoby:
- interwały ( krótkie odcinki w szybkim tempie powtarzane kilka razy) lub
- biegi ciągłe ( bardzo powolne tempo.tak aby nie mięć za dużej zadyszki, najlepiej jest jeśli możemy prowadzić swobodną konwersację-jeśli oczywiście biegamy z towarzyszem)

Ja teraz biegam jeśli nie mam dużo czasu to 40 minut, ale jeśli jest czas to i godzinę, kiedy zaczynałam , a pierwsze kroki do biegów stawiałam na jesień zeszłego roku, to było nie do pomyślenia ,żeby tak długo ćwiczyć. Tak się wciągnęłam ,że myślę o tym ,aby w przyszłym roku przystąpić do półmaratonu.

ps.dzisiejsze wyniki
a pulsometr i krokomierz z Lidla(polecam mają naprawdę fajne produkty)
Polecam

Lejd Aga

3 lipca 2012

Carmex-piękne i zadbane ustaRecenzja balsamiku do ust, małe podręczne opakowanie do torebki, ja mam wersję Jaśmin Zielona Herbata tubka.


Delikatność i komfort. Zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 15.
Delikatnie nawilża usta, wydają się delikatne, lekko orzeźwiający(w składzie Menthol to pewnie dlatego).


Opis ze strony Carmex
Jak on działa?
Na wszystko istnieje naukowe wyjaśnienie, nawet na charakterystyczne mrowienie.
Co powoduje, że usta są popękane?
Usta pękają, bo są zbyt suche. Dzieje się tak dlatego, że są one zwykle narażone na działanie suchego powietrza, promieni słonecznych, wiatru i kurzu.
Czy Carmex nawilża usta?
Tak. Balsam do ust Carmex zawiera unikalny zestaw składników, wraz z naturalnymi substancjami nawilżającymi, takimi jak masło kakaowe i lanolina. Te i inne składniki nadają ustom zdrowy wygląd, dzięki utrzymywaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia, co zapobiega ich wysuszaniu i pękaniu.
Kiedy należy używać balsamu Carmex?
Carmex koi, nawilża, łagodzi suche i popękane usta. Stosuj balsam do ust Carmex tak często, jak jest to konieczne.
Czy mogę stosować Carmex przed nałożeniem pomadki?
Tak! Zalecamy stosowanie balsamu do ust Carmex przed i po nałożeniu pomadki, aby ułatwić jej równe nakładanie, utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, uzyskać długotrwały efekt miękkiego i gładkiego wyglądu ust.
Dlaczego odczuwam mrowienie ust po nałożeniu balsamu Carmex?
Carmex zawiera kamforę i mentol. Składniki te powodują efekt chłodzenia, przynoszą ulgę podrażnionym, mocno popękanym ustom, nadają im zdrowy wygląd, dzięki temu czujemy się tak dobrze i dobrze wyglądamy.
Czy balsam do ust Carmex jest testowany na zwięrzętach?
Nie. Nigdy nie testowaliśmy produktu na zwierzętach – produkt testują członkowie naszej rodziny! Oczywiście wszystkie balsamy do ust Carmex przechodzą analizy i testy chemiczne, przed opuszczeniem fabryki.
Czy Carmex jest popularny?
Przez wiele lat balsam do ust Carmex był największym sekretem stosujących go modelek, celebrytów i wizażystów zajmujących się makijażem artystycznym. Trudno jest jednak utrzymać doskonały produkt w sekrecie przez dłuższy czas! Carmex to jeden z najlepszych balsamów do ust na świecie. Co minutę sprzedajemy 130 sztuk. Niezmiennie od 11 lat Carmex to najczęściej polecany przez farmaceutów w USA balsam do ust.

Gdzie można go kupić ?
W Rossmanie
Super-Pharm
Natura
Cena ok. 7zł
Zapach :przypomina mi maść babci (tą z tygrysem)7/10

Ocena 9/10

Polecam
Lejdi Aga
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...