31 sierpnia 2012

Dzień Blogera , 31.08


To dziś- zatem, wszystkim blogującym, czytającym, komentującym wszystkiego naj naj naj najlepszego.
31.08
Inicjatywą podpiętą pod Dzień Blogera jest pomysł pewnego Izraelczyka, aby w tym dniu wyjść poza utarte schematy oraz opuścić bezpieczne ramy doskonale nam znanych blogów.
Idea ta przedstawia się w skrócie następująco: „wchodzisz do Internetu, znajdujesz pięć dobrych blogów na dowolny temat, i polecasz je na swoim blogu.

Ciekawostka:
Za jednego z pierwszych blogerów w Polsce uważa Piotra Waglowskiego, autora serwisu vagla.pl (1997 rok).

Definicja bloga:Blogi często mają charakter osobisty. Blogi zawierają osobiste przemyślenia, uwagi, komentarze, rysunki, a nawet nagrania (audio i wideo) - przedstawiają w ten sposób światopogląd autora. Dzienniki sieciowe mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce, narzędzia marketingu czy komunikacji (np. politycznej).


Autorzy blogów śledzą zazwyczaj inne blogi, tworzą do nich odsyłacze (blogroll, trackback) i nawiązują kontakty z ich autorami, wtedy siatka blogów zaczyna działać jako większa, powiązana całość, czyli tzw. blogosfera[potrzebne źródło]. W przypadku blogów poświęconych specyficznej tematyce wymiana myśli między autorami może sprzyjać rozwojowi danej dziedziny wiedzy. W przypadku blogów osobistych autorzy nawiązują często stosunki towarzyskie, dlatego też w pewnym sensie możemy porównać sieć blogów z aplikacjami rodzaju social networking.

a ja dzisiaj odsyłam do :

http://gabinetmonique.blogspot.com/
http://snitariuszka-urody.blogspot.com/

Lejdi Aga

29 sierpnia 2012

Kino Kobiet -wyniki konkursu !!
Bilety trafiają do :patka i agata

proszę o podesłanie na e maila:kobietaiuroda@gmail.com danych , a ja przekażę je obsłudze kina-bilety do odbioru w kasie kina w Sosnowcu.


Gratulacje

Lejdi Aga

28 sierpnia 2012

Ruch to zdrowie!!!


Ruch to zdrowie, dlatego zapraszamy na dwudniowy „wycisk” pod okiem profesjonalnych trenerów. Wycisk, który mamy na myśli to Fit Boot Camp CITY, który odbędzie się w Katowicach 8-9 września.
FIT BOOT CAMP CITY, to dwudniowa dawka różnorodnego wysiłku fizycznego w terenie. Jest to program stworzony dla ludzi szczególnie wymagających, chcących zadbać o siebie i spędzić aktywnie wolny weekend. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę treningi zaczynają się o godz. 9.00 i kończą o godz. 17.00.
Zajęcia 8 września odbędą się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (Chorzów), zaś 9 września w Parku Kościuszki i Parku Leśny im. Romana Stachonia (Muchowiec). Program treningowy opracowany został przez kadrę naukową AWF Katowice. Kształtuje on wydolność, siłę mięśniową, koordynację i gibkość. Na treningi składają się: ćwiczenia ogólnorozwojowe w ekstremalnym kardio, kickboxing w treningu tlenowym, ćwiczenia kształtujące siłę mięśniową i rzeźbę sylwetki, kettlebelle, TRX, innowacyjny trening na mięśnie brzucha, ćwiczenia „gibkościowe” z użyciem gum thera-band, marszobiegi itp. Co ważne: wysiłek na świeżym powietrzu, na poziomie tlenowym pozwala szybko spalać tłuszcz.
Po 8 godzin treningu dziennie (w sobotę i niedzielę) pod okiem instruktorów personalnych to koszt 250 PLN*.
*dla porównania, jedna godzina treningu personalnego w klubie fitness to koszt rozpoczynający się od 130 PLN.
Uzupełnieniem treningów jest możliwość konsultacji zajęć ruchowych i porad dietetycznych z trenerami.

Szczegółowe informacje oraz rezerwacje miejsc na stronie:

FBC

Polecam

Lejdi Aga

26 sierpnia 2012

Cykl Witaminowy


Rozpoczynam cykl o witaminach:


Witamina A
Wiadomości ogólne
Zbiorcza nazwa grupy organicznych związków chemicznych (retinoidów, z których najważniejszy jest retinol), pełniących w organizmie rolę, niezbędnego składnika pokarmowego, rozpuszczalnej w tłuszczach witaminy.
Aktywność witaminy A wykazuje szereg związków strukturalnie spokrewnionych. W organizmie zwierzęcym jest to Retinol oraz jego pochodne (Np. Retinal, 3-Dehydroretinol). W roślinach i grzybach witamina A występuje tylko jako prowitamina i jej głównym związkiem jest ß-karoten, ponadto występują związki określane jako Karotenoidy.

Występowanie
Witamina A występuje wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Zawierają ją: masło, mleko i produkty mleczarskie, jaja, niektóre tłuste ryby, szczególnie bogata w nią jest wątroba.
Wpływ witaminy A:

Skóra
• jest niezbędna do regeneracji komórek w warstwie podstawnej naskórka
• poprawia strukturę warstwy rogowej, a tym samym wzmacnia funkcje obronne skóry i zapobiega wysuszeniu skóry (utracie wody);
• zmniejsza przebarwienia i plamy;
• chroni przed działaniem wolnych rodników i zapobiega starzeniu się skóry;
• reguluje procesy keratynizacji naskórka;
• wywiera znaczący wpływ na równowagę wodno-tłuszczową, dzięki czemu ogranicza szorstkość i złuszczanie naskórka
• wspomaga leczenie trądziku.
Witamina A stosowana w kosmetykach występuje w trzech formach: Palmitynianu Retinolu (najsłabsza forma witaminy A), Retinolu (czysta postać witaminy A, najczęściej stosowana ) i kwasu retinowego (o najsilniejszym działaniu).Palmitynian Retinolu zawarty w kosmetykach działa wprawdzie słabiej w porównaniu Np. z kwasem retinowym, jednak właśnie dzięki tej właściwości zawierającego preparaty mogą być stosowane przez osoby ze skórą nadwrażliwą, a także Np. przez nastolatki do wygładzania skór trądzikowych lub po leczeniu kwasem retinowym A najpierw wpływa na powierzchowną warstwę naskórka, wygładzając ją i rozjaśniając. Dezaktywuje również wolne rodniki, które są jednym z czynników powodujących starzenie się skóry. Gdy przeniknie w głąb naskórka, poprzez uwolnienie cytokin pomaga w tworzeniu włókien kolagenowych w skórze właściwej, poprawiając jej elastyczność i jędrność.Witamina A w widoczny sposób korzystnie wpływa na skórę przedwcześnie starzejącą się w wyniku działania słońca. Taką skórę, oprócz szybko powstających zmarszczek, charakteryzują plamy i przebarwienia, nierówny koloryt, zaburzenia rogowacenia naskórka. Kosmetyki z witaminą A rozjaśniają koloryt, wybielają plamki pigmentacyjne, wygładzają cerę i likwidują ogniska nieprawidłowego rogowacenia. Stosowanie kosmetyków zawierających w składzie witaminę A działa stymulująco na komórki skóry właściwej, poprawia jej elastyczność, odżywia, zapobiega procesom wiotczenia. Ponadto działa przeciwrodnikowo, dzięki poprawie ogólnej kondycji skóry. Witamina A potrafi "zdziałać cuda". Przywraca blask i młodość skórze zniszczonej w wyniku zbyt intensywnego korzystania ze słońca.

Włosy i paznokcie

Witamina A reguluje czynności gruczołów łojowych i dlatego niezbędna jest również przy łojotoku, wypadaniu włosów, łamliwości paznokci itp. Witamina A znajduje się w mleku, maśle, żółtku jaj, a poza tym w postaci karotenu marchwi, sałacie zielonej, owocu dzikiej róży. Niedobory witamin z grupy B2 powoduje bolesne pękanie kącików warg, zapalenie śluzówek, zawroty głowy, apatie.
Niedobór witaminy A
Niedobór witaminy A zdarza się rzadko. Jego objawy odczuwamy, gdy jest długotrwały. W wątrobie mamy jej zapasy nawet na 2 lata. Skutki niedoboru to zmniejszone widzenia zwłaszcza o zmroku, zmniejszone wydzielanie łez, mniejsza odporność na infekcje, choroby zakaźne, szczególnie układu oddechowego, odczuwamy bezsenność i zmęczenie. Skóra staje się sucha i szorstka, traci elastyczność, pojawiają się na niej uszkodzenia (gęsia skórka). Źle formują się kości, szkliwo zębów, zęby są krzywe i źle rozstawione, następ uje spowolnienie wzrostu, brak apetytu, spadek wagi.
Przyczyny ograniczonego wchłaniania
Światło, wysoka temperatura, powietrze, siarczan żelaza, dikumarol, środki przeczyszczające, sterydy, PCB (polichlorowane difenyle), benzoesan sodu, azotyny, aflatoksyny, DDT, biegunki, dysfunkcje żółci i trzustki, niedobory witaminy D, kofeina, nikotyna, alkohol


Polecam

Lejdi Aga

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...