12 października 2012

Piersi w mieście


Dnia 15 października Śląskie Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Sosnowca oraz Wydział Zdrowia UM Sosnowiec zapraszają na pl. Stulecia w Sosnowcu na kampanię profilaktyczną skierowaną do mieszkanek Sosnowca.

Rak piersi jest pierwszym po raku płuc, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce, a także najczęstszą przyczyną zgonów onkologicznych wśród kobiet. W Polsce nowotwory złośliwe piersi (głównie rak) stanowią 20 % zachorowań na nowotwory. W 2011 roku zostały rozpoznane u ponad 15 tysięcy kobiet ( GUS 2011). Liczba zgonów nimi spowodowana wyniosła prawie 5 tysięcy. W 2011 roku nowotwory piersi rozpoznano także u 106 mężczyzn. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze efekty w wykrywaniu raka piersi daje profilaktyka.
reklama
Ogromną rolę odgrywa wiedza kobiet o konieczności wykonywania regularnych badań kontrolnych, które umożliwiają wykrycie zmian w piersiach we wczesnym etapie, co zwiększa szansę na wyleczenie. Podstawą profilaktyki jest samokontrola zalecana od 20 roku życia raz w miesiącu. Statystyki mówią, że 9/10 guzów statystycznie wykrywają same kobiety dzięki co miesięcznym badaniom, gdyż to one najlepiej znają swoje piersi. Zmiany wielkości do 1cm są wyleczalne niemal w 100% . Dlatego co roku w Sosnowcu w ramach programów profilaktycznych organizowane są bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet.

W roku ubiegłym w Sosnowcu z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystały tylko 263 kobiety w wieku 40-49 lat. W wyniku przeprowadzonych badań 26 kobiet zostało zakwalifikowanych do dalszej diagnostyki. Wobec niewielkiego odsetka kobiet korzystających z badań mammograficznych, a tym samym ograniczonej możliwości wcześniejszego wykrywania znamion choroby nowotworowej niezbędna jest organizacja kampanii społecznych i akcji mających na celu uświadomienie kobietom znaczenia profilaktyki i samokontroli w walce z nowotworami. Dlatego organizatorzy podjęli inicjatywę „Piersi w Mieście”.

Kampania „Piersi w Mieście” to kampania profilaktyczna, która ma zwrócić uwagę na zdrowie kobiet. Jej główny cel to uświadomienie i zwrócenie uwagi kobietom na znaczenie samokontroli i badania piersi w walce z nowotworami. Skierowana jest do kobiet - mieszkanek Sosnowca, w każdym wieku. Posłuży przekazaniu kobietom wiedzy i umiejętności w zakresie prawidłowej samokontroli piersi, a sosnowiczankom w wieku 40-49 lat i 70+ da możliwość wykonania bezpłatnej mammografii w Mammobusie. Będzie wsparciem dla oferty Wydziału Zdrowia UM, który ofertę badań mammograficznych kieruje do kobiet w wieku 50- 69 lat. Zostanie zrealizowana w związku z odbywającą się w Polsce co roku w październiku - Kampanią Różowej Wstążki.

Kampania potrwa od 12.10.2012 do 31.10.2012 r. Obejmie m.in.:

* Pokaz – instrukcję poprawnego samobadania piersi prezentowany 15.10.2012 na usytuowanym na placu Stulecia telebimie.
* Bezpłatne badania mammograficzne dla 50 kobiet w wieku 40-49 i 70+ przeprowadzone w mammobusie na placu Stulecia.
* Rozdawanie gadżetów i materiałów informacyjnych.

Polecam
Lejdi Aga

11 października 2012

Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny-Salon Jesień 2012


Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny
13-14.10.2012

Oprócz części wystawienniczej Salon Jesień to przede wszystkim działania edukacyjne cieszące się wielką popularnością wśród kosmetologów i kosmetyczek zarówno tych z wieloletnim stażem zawodowym, jak też nowicjuszy wchodzących na rynek usług kosmetycznych. Właśnie dla nich, a także dla studentek i uczennic przygotowaliśmy nowatorskie programy edukacyjne. Podczas dwudniowych seminariów i wykładów wybitni specjaliści branży kosmetologicznej i kosmetycznej z Polski i z zagranicy dzielą się z uczestniczkami swoją wiedzą i nowościami edukacyjnymi.


Kongres podzielony jest na część poświęconą pielęgnacji twarzy, ciała, paznokci oraz na część marketingową. Dodatkowo nie braknie warsztatów i zajęć master class zakończonych wydaniem certyfikatów dla aktywnych uczestników.

Salon Jesień 2012 to również kosmetyczna rywalizacja. W sobotę 13 października studentki i uczennice szkół kosmetycznych będą mogły zmierzyć się w II Mistrzostwach Makijażu Uczelni i Szkół Kosmetycznych Gold Star of Make-Up. Natomiast w niedziele najlepsze wizażystki profesjonalnie zajmujące się makijażem wyłoni finał Mistrzostw Makijażu dla Profesjonalistów „Czarna Perła”. Nagrodami w Mistrzostwach jest m.in. udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Makijażu w Düsseldorfie i Czechach.


Dla wszystkich odwiedzających Organizatorzy przewidzieli również liczne konkursy z profesjonalnymi nagrodami. Jak co roku targi wieńczy Konkurs dla Kosmetyczek, którego główną nagrodą jest cenna niespodzianka. Nie zabraknie także pokazów na scenie głównej m.in. show tatoo, czy pokazu mody.

To właśnie dzięki licznie odwiedzającym kosmetyczkom i specjalistom szeroko pojętej branży kosmetycznej Salon Jesień staje się największą imprezą dla profesjonalistów!

źródło:http://www.salon-jesien.pl/7-aktualnosci/1-salon-jesien-2012

Polecam
Lejdi Aga
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...