8 maja 2012

Badania na "Patelni" !


12 maja na Placu 100-lecia studenci zrzeszeni w Młodej Farmacji Sosnowiec wspólnie z Urzędem Miejskim organizują akcję "Farmaceuta też człowiek". Zespoły podzielone na trzy sekcje zajmowawać się będą opieką farmaceutyczną w cukrzycy, nadciśnieniem i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.Zespół studentów, będzie dokonywał pomiarów glukozy za pomocą gleukometrów, nauczy również ich prawidłowej obsługi w celu wykonywania samodzielnych pomiarów. Będzie przygotowany na udzielanie odpowiedzi z zakresu profilaktyki przeciwcukrzycowej np. jak często dokonujemy pomiary glukozy we krwi czym jest zespół metaboliczny oraz przedstawią zagrożenia, jakie stawia nieleczona cukrzyca.
Kolejna sekcja zajmująca się problemem nadciśnienia. Oprócz pomiaru ciśnienia będzie zajmować się m.in. tym jak rozpoznać symptomy zawału serca oraz jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku jego wystąpienia
Ostatni zespół będzie korzystać z miernika tlenku węgla dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Sosnowcu w ramach programu „Odświeżamy nasze miasta TOB3CIT(Tobacco Free Cities)”.
Projekt jest realizowany również dzięki wsparciu Światowej Fundacji Płuc (World Lung Foundation) i Fundacji Bloomberga (Bloomberg Philanthropies). Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie regulacji prawnych ograniczających palenie w miejscach publicznych, a także skutków zdrowotnych palenia. Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego czynnie włączyli się w propagowanie tej akcji ponieważ przyczyną 90% przypadków przewlekłej obturacyjnej choroby płuc jest dym papierosowy.Młoda Farmacja Sosnowiec jest Sekcją Studencką Katowickiego Oddziału PTFarm. Swoją działalność realizuje na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

źródło:[url]http://www.sosnowiec.pl/aktualnosci/id,4421,badania_na_patelni.html[/url]

Polecam

Lejdi Aga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...