14 maja 2012

Zbadaj znamiona!!!
Już po raz dziewiąty marka La Roche - Posay Laboratoire Dermatologique, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej organizuje program bezpłatnych badań dermatoskopowych znamion skóry „Badaj Znamiona". W tym roku akcja rozpocznie się 21 maja. Na bezpłatne badania, które potrwają do końca czerwca br. można zapisywać się już dziś w wybranych gabinetach dermatologicznych.

Będą one prowadzone również w specjalnych Melanobusach.
Czerniak (łac. melanoma malignum) to jedna z najpoważniejszych chorób nowotworowych skóry. Jego szybki wzrost oraz mała podatność na leczenie sprawiają, że tylko odpowiednio wcześnie wykryta choroba może zostać wyleczona i to aż w 90% przypadków. Tymczasem wielu pacjentów ignoruje okresową kontrolę dermatologiczną znamion i omija gabinety lekarskie szerokim łukiem. Potwierdzają to wyniki statystyczne dermatologicznych badań przesiewowych prowadzonych w ramach kampanii społecznej „Badaj Znamiona". Ponad 80% uczestników tych badań nigdy wcześniej nie kontrolowało skóry, by sprawdzić, czy nie rozwija się na niej czerniak lub inny nowotwór.


Dlatego też już od dziewięciu lat prowadzona jest akcja „Badaj znamiona", której celem jest zwrócenie uwagi Polaków na problem czerniaka. W tym roku odbędzie się ona w maju i w czerwcu. Począwszy od 21 maja w największych miastach Polski, w wybranych gabinetach dermatologicznych i w specjalnych Melanobusach prowadzone będą bezpłatne badania, na które warto zapisać się już dzisiaj. W regionie Zagłębia Dąbrowskiego pacjenci mają do wyboru trzy placówki z czego dwie w Sosnowcu oraz jedną w Dąbrowie Górniczej. Ich adresy można znaleźć na stronie internetowej akcji www.badajznamiona.pl. Tutaj również lada moment pojawi się terminarz i lista miast, do których przyjedzie Melanobus.
----------------------
Gabinet Dermatologiczny
dr Magdalena Datta-Adamczak
ul.Wojska Polskiego 73, Sosnowiec
Tel. 604234630

Specjalistyczny Gabinet Lekarski
dr Magdalena Sporek-Osołkowska
ul.Stalowa 3, Sosnowiec
Tel. 600360707
-----------------------
Warto pamiętać, że sygnałem do bezwzględnego kontaktu z dermatologiem jest pojawienie się nowych znamion lub zmiany zachodzące w już istniejących. Akcja „Badaj znamiona" może być świetną okazją do zrobienia pierwszego kroku na drodze do regularnych badań. Łącznie w ramach kampanii poddało się im około 14 tys. pacjentów. Tylko w ubiegłym roku organizatorzy przebadali 4,5 tys. osób. Podejrzenie czerniaka zdiagnozowano u 57, tym samym umożliwiając ich skuteczne leczenie.

źródło:www.badajznamiona.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...